Hoş Geldiniz. 


Sanat; güzel duyguları geliştirir, güzellikleri görmeyi ve aramayı etkinleştirir.

Güzeli üretirken, güzel insan oluruz. Sanata dokunmaya devam. 

GÜZELLİKLE

Tsanat / Şakir Sağlam

portrem

Bayram. Bayramsa kutlanır. Hemde içten. Hemde çoşkuyla. Hemde ayrımsız ele ele. Hemde her yerde. Hemde özgürce.

Acaba öyle mi? Değil yani! Hemde Dünya'da değil. Sermayenin egemenliği, baskı ve zulüm ile sürüyor. 

İstanbul dediğin 30 milyona dayandı. İstanbul dediğin 1 Mayıs kutlamasını istediği yerde yapamıyor. 2018 1 Mayısının; Maltepe'de hemde eleştirilen ve dolgu bir alanı kabul edilerek mi kutlanmalıydı? OHAL varmış ya, beyefendilerin keyfi öyle istiyormuş ya!

Maltepe'ye vardım. Metrodan çıktım. Ayaklarım Maltepe alanına gitmiyor. Saat geçiyor. Aksaray'a gitmeliyim. Ama yetişemem sanırım. Olsun deneyeceğim. Döndüm metroya ve ulaştım Aksaray'a. 

Polis yolu kesmiş. İşçiler Fatih Parkı'na kurulmuşlar. Kutlamalar, protestolar biçiminde sürüyor. İşçiler sıkıntılı, sinirli. Bir taraftan polisle pazarlık yapıldığını ve MAKUL SAYIDA çelenk bırakma ve anma yapılacağını duydum. Lanet olsun, Taksim gene YASAKLI. Hazırlıklara bakılırsa iki otobüs ile Taksim'e gidiliyor. Otabüse kaçamak bindim. Çünkü, Merkez ve şube yöneticilerinden başka Taksim'e alınmayacak. Ve çelik ağlarla örülmüş TAKSİM'deyiz. Slogan ve marşlarla giriyoruz. DİSK'e bağlı iki sendika Birleşik Metal-İş ve Nakliyat-İş Taksim'de.

Basın kartım ile sorunsuz girdim. 1 Mayıs alanı Taksim'dir. Herkes böyle biliyor. Ne inadı? Kişisel olarak 1 Mayıs 77  ve sonrasında iki yıl dışında her yıl Taksim'de oldum. Herkes mutlu ve coşkulu bir bayram yerine çevirdiler Taksim'i. İşçinin ve Emekçinin Bayramı çünkü.

İşçiler coşkulu bir biçimde, çelenk bırakma ve 77 şehitlerini anmayı, karanfiller bırakarak bitirildiler. Marşlarla Taksim'den ayrıldılar. 

Şakir Sağlam

Telefon: +90 (552) 2005532 
Email: skrsaglam@gmail.com 

"Türkelli'den Tünya'ya bir Damla T"

 

Dil Çevirici

trzh-TWenfrdejalvrues
Turkey 39.5% Turkey
United States 37.8% USA
Russia 20.0% Russia

Total:

14

Countries
2460778
Today: 3