Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Gazetecilere Özgürlük

Gazetecilere Özgürlük belgisini dile getirmek, bir eksiklikliği dile getirmektir: Kurulu sistem çalışmıyor.

Soru, soruyu kovalamaya başlar.

Bireyden devlete, işçiden patrona, sokaktan saraya, paradan dünya sermayesine dek tüm alanlarda olan biteni anlatan-yazan-fotograflayan kısaca, HALKA GERÇEKLERİ ULAŞTIRMAYA ÇABALAYAN GAZETECİLERDİR.

İşte sorun da tam bu noktadadır. Yönetenler; HALK GERÇEKLERİ BİLMESİN ister. Gazetecileri bu nedenle tedirgin etmek ister. Tehdit para etmezse, tutuklar. Korkuturlarsa, başardılar demektir.

Gerçek gazeteci de korkar elbette. İnsandır yani. Korkar ama insanca olanı yapmayı sürdürür. HALKA GERÇEKLERİ ULAŞTIRMAK insancadır ve yapılacaktır.

Kadıköy son zamanların SES DUYURMA, AÇIKLAMA YAPMA yerlerinden. Çünkü, Kadıköy halkı duyarlı. Ne çok gösteride polise tavır alındığını yaşadık.

İşte onlardan biriydi gazeteciler için çağrı. Basın bildirisi. OHAL koşullarında bile. Türkiye, gazeteciler konusunda; Uluslararası Mahkemeler tarafından suçlu bulundu. Ama suçlu davranmaya devam ediyor. 200 e yakın gazeteci içerde. Soruşturma sürüyor. Arada bir bırakıp, yeniden tutukluyorlar. Gözaltı, mahkeme süreci yıllar sürüyor. Sonra bir bakmışsın. Bırakılmış. Bir gazeteci " çıkmıyorum, yargı kararını bekleyeceğim." demişti.

Nasıl bir adalet, hukuk, insanlıktır bu işler!

Yine de çağrı yapalım: Gazetecilere Özgürlük

"Türkelli'den Tünya'ya bir Damla T"

Sanata dokunmaya devam. 

Sanat; güzel duyguları geliştirir. Güzellikleri görmeyi, aramayı ve üretmeyi etkinleştirir. Güzeli üretirken, güzel insan oluruz. 

GÜZELLİKLE...

Tsanat / Şakir Sağlam

Dil Çevirici

trzh-TWenfrdejalvrues
Turkey 45.7% Turkey
United States 33.6% USA
Russia 14.1% Russia

Total:

58

Countries
2465626
Today: 1