Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Doğasever 

Doğayı sevene "Doğasever" denir. Böyle bilinir. Bir adım ilerleyerek düşünelim.
Nasıl sevilir DOĞA? Ne yapılırsa "Doğasever" olunur?

Doğa "yeşil"dir. Yeşili çoğaltmak gerek. Bu, fidan dikmek ve ağacı korumakla olur. Tüm orman katliamlarının, yangınlarının durdurulması için planlama yapılması ve bu planın uygulanması demektir.
Doğa "su"dur. Suyu, dereleri korumak gerek. Bu, tüm atıkların suya atılmaması demektir. Bu, atık sahiplerinin atıklarını -derelere atmadan- gerektiği biçimde yok etmeleriyle olur. Fabrikaların derelerden, denizlerden uzaklara kurulması gerekir. Kuruldukları yerde havayı, suyu, toprağı korumaları demektir.
Doğa "mavi hava"dır. Havayı kirleten tüm bacaların filtrelenmesi gerekir. Bu, tüm savaşların son bulması demektir. Tüm silah ve bomba denemelerinin durdurulması demektir.
Ve tüm sayılanlar, "toprak" üzerindedir. TOPRAK KORUNMALIDIR.

Kişi durup düşünürse bunların tümünü anlayabilir. Ama anlaması yetmez. Yetmez. Kirlenme sürmektedir. "DOĞASEVER" olmak bir ikinci adımı yapabilmektir. Ağaç dikmektir. Havayı kirletenlerin en küçüğü sigaradır. Sigara içmemektir. Savaşa karşı olmaktır. Silah üretimi kısıtlanmalı, hatta durdurulmalıdır diyebilmektir. Derelerin, ormanların yıkımına karşı durmalıdır.
Kısaca, "DOĞASEVER" olan önce kendini temizler ve sonra "DOĞANIN KİRLETİLMESİNE DUR DEMEYE BAŞLAR"

"Türkelli'den Tünya'ya bir Damla T"

Sanata dokunmaya devam. 

Sanat; güzel duyguları geliştirir. Güzellikleri görmeyi, aramayı ve üretmeyi etkinleştirir. Güzeli üretirken, güzel insan oluruz. 

GÜZELLİKLE...

Tsanat / Şakir Sağlam

Dil Çevirici

trzh-TWenfrdejalvrues
Turkey 45.9% Turkey
United States 32.8% USA
Russia 14.6% Russia

Total:

58

Countries
2465835
Today: 1