Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

 Aldatılmak isteği...

 İçimizde; "ne olur beni aldat" diye bir arzu olabilir mi?

Yaşamın tüm dönemlerine bakıyorum; aldatan ile aldatılan yan yana yaşıyor. 

Bu yazıyı ilerletebilmek için bir seçim yapmalı. Düşünürken bile seçim durumundadır insan.Hangisinin açısından bakalım o zaman. Tabi kendiniz nerede duruyorsanız, o noktaya göre değerlendirirsiniz.
Gönül böyle dese de, her zaman öyle olmuyor. Aldatılanlar, kendi yerinden değil de başkalarının yerinden, açısından ya da gözünden bakıyor, konuşuyor, hatta davranıyor. O ya da bu nedenle denilebilir. Yani reklam, propaganda şaşırtıyor insanları denebilir. Eğitimsizlik, çıkar ilişkileri denebilir. Her ne olursa oluyor da kişi kendi gözünden değil de kendini yok etmeye çalışanın, ekmeğini elinden alanın tarafından, bakıyor, onun diliyle konuşuyor...Daha sert söylersek; bu gün katilini savunuyor...
Çünkü aldatılmak isteği de yer alıyor aldatmak-aldatılmak eyleminde. Tam bu noktada şaşkınlık yaşıyoruz: Öyle bir aldatılma isteği yaratılıyor ki; aldatıldığımın farkında olamıyorum.
Yaşamın temel çelişkisi, hala EMEK - SERMAYE çelişkisidir. Anlaşıldığı gibi, yani EMEK ALDATILAMAZSA, SERMAYE YENİLİR ilkesi kavranmış taraflarca ve bunun kavgası da yerleşmiş yaşama.
Sermaye, emeği aldatmak zorunda. O nedenle aldatılmak isteği yaratmak, sermayenin temel hedefi olmuş durumda. Emeğin aldatılması gerek ki, sermaye daha azgınca ve daha sorunsuz kazansın. Yaşamdan ne kadar pay alacağız noktasında düğümlenmiş.
• Aldatılmak isteği gözleri kör etmiş, bakar kör olunmuş.
• Bunca reklam, aldatmak eylemini yerine getiriyor. Reklamlar asla masum değil.
• Bunca yasa değişimi aynı kefede düşünülüyor. “Kendi kuyusunu doldurmasın mı yani” diyecek kadar aldatılmış insanlarımız...
• Bunca sarı sendika aynı işleve destek. İşinde başarılı olsa da sendikalı olanı, işsiz bırakıyor.2008 yılındayız, (şimdi 2014) sendikalı medya işçisi var mı?
• Patron olma arzusu yaratıyor ki, aldatılmışlığını farkına varamasın, patron olma duygusu ile bir çok yanlışı bilerek-bilmeyerek yapsın ve öyle sürsün yaşamı.
• Bunca savaşı destekleyen halkların, bedelini savaşta ölerek ödediklerini görmüyor. Ölen kendi çocuklarının başında hala savaş çığlıkları atıyorlar. İntikam diye bağırdıkları halkların, kendi kardeşleri olduğunu da göremiyor.
• Bunca kumar ve çekilişler, aldatılmış insanlar tarafından destekleniyor. Nasıl iki liraya zengin olabiliyor insan, bunda bir terslik var diye düşünemeyecek kadar aldatılmış durumda.
• Bunca zulüm, açlık, işsizlik, rüşvet dağıtımları, ihaleler, yasa değişimleri hep emeğin, emek tarafının aldanışıyla gerçek oluyor. Yetmezse de zorbalık, korku yaratma yöntemleri, diktatörlükleri / darbeleri sermayenin silahı olarak kullanılıyor.
Olsun olsun...Bir soru soralım:

Aldatılmak isteğimizi gözden geçirelim mi ?

 

Sanatta 50. yıl

REDFOTO

Intert.Press Card

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası

 

International Press Card

(Uluslararası Basın Kartı)

Sosyal Medya

 

DİL ÇEVİRİCİ

Turkish Chinese (Traditional) English French German Greek Italian Japanese Lithuanian Portuguese Russian Spanish

Klasik Müzik ve Dilli Kaval

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

SAYAÇ

Makale Görünüm Sayısı
1947345

39 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Buradasınız: Anasayfa DüzYAZI Aldatılma İsteği