Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel


KARA anKARA... KARA ve KANLI MEYDAN... KARA VE KARANLIK BEYİNLER...

 FotoALBUM

Ülkemi hak edemeyenler, yok etmeye yöneldiler.

Çünkü, ülkem güzelliklerle dolu. Yer altı ve yer üstü güzelliklerle dolu. ZENGİN. Bu güzellikleri ve zenginlikleri sırf ve tek olarak ele geçirmek isteyenler, başaramadılar. BAŞARAMAYACAKLARINI GÖRDÜLER.

Bu ülkenin insanları, beyinleri, güzel yürekleri ve bilekleri ile savundular. SAVUNMAYA DEVAM EDECEKLERİ BELLİ.

Sanıyorlar ki; Türkiye halklarını birbirlerine düşürürsek; yani iç savaş çıkartabilirsek kurtarabiliriz ve o zaman, bu güzellikleri ve zenginlikleri sırf ve tek olarak ele geçirebiliriz. Kurdukları bu plan bir türlü tutmadı. Görünüyor ki; TUTMAYACAK.

Yurdumuzdaki örnekleri de çok:

Sünniler adı altında, Alevileri kestiler, yaktılar, DİN SAVAŞI çıkartamadılar.

Türk adı altında, Lazlar, Abazalar, Çerkezler asimile edildi, Kürtler yakıldı, kesildi IRK SAVAŞI çıkartamadılar.

Farklı cins yaşamak isteyenleri sokaklarda, kapı aralıklarında yok ettiler CİNSİYET SAVAŞI  çıkartamadılar.

Şimdi BÖLGE SAVAŞI deniyorlar. Suriye'den, Irak'tan yola çıktılar, Kürt-Türk  ayırımını kullanıyorlar. İran-Rus diyorlar. PKK-IŞİD diyorlar. PKK düşman, IŞİD dost diyorlar. Bu da tutmayacak görünüyor. İÇ SAVAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin sonu olur, biliyorlar. Deniyorlar.

SERMAYE; Dünyada bu yolu çok kullandı ve hep sonunda hüsrana uğradılar. Tabi SERMAYE TÜKENMEDİKÇE, BÖYLE ÖRNEKLER FARKLI YERLERDE FARKLI BİÇİMLERDE GENE UYGULANACAK. Halklar geç olsa da fark edecekler. Ama çok kayıp vererek.

Alman sermayesi HİTLERİ yarattı. Avrupa'da çıkardığı savaş, Dünya'ya yayıldı. 60MİLYON insanı yok ettiler. HİTLER, sonunda avaneleri de kendisi gibi intihar etti ve yok oldu. Güya Almanya'da IRKÇI ÖRGÜTLENME SUÇ! O zaman; ırkçılar, dazlaklar cinayet işliyor, nasıl ortalarda dolaşıyor hala? Türkiye'de sırf PKK diye diye örgütlenen, topluma söyleyeceği sözü bile olamadığı halde örgütlenen parti var hala.

Dünya GLOBAL SERMAYESİ biliyor ki; her yerde artık bölgesel savaşlar çıkararak kazancını sürdürmek zorunda. Başka ayakta kalamaz. Bunca silah ve savaş araçları üretiyor. Kime satacak? IŞİD denen canavarları yaratmak zorunda. Onları toplayan, eğiten, silahlandıran, motorize birlikleri haline getiren, canavarlaştıran GLOBAL SERMAYEDİR. Ortadoğu'ya getirip bırakan, yakıp yıkması için emir veren de gene kendileridir. Arada bir uçaktan bombalar atar ve gider. Bilir ki; savaşı en son piyade kazanır. Ama asla girmez bu konuya. Uyuturum sanır bölge halklarını. TABİ BAZAN, UYUTTUĞU DA OLUYOR. Bir Filistin sorunu kaç can almıştır bir baksak! Ve kaç yıldır savaş alanıdır ORTADOĞU?

Hatta yerli işbirlikçileri de böyle sanabiliyorlar. Görmek istemiyorlar ki; HİTLER son güne dek savaşmıştı. Ordusu yok edildiği, askere alınacak yetişkinler bittiği için çocukları orduya alma uygulamalarına yönelmişti. Çocukların bir bölümü; son anda kurtarılmışlardı.

Ankara Gar Meydanı'ndaki patlama hakkında çeşitli söylentiler, yorumlar, kurgular okuyoruz. Saptırmalar, yönlendirmeler, yalanlar okuyoruz.

Bize göre, IŞİD taşeron olarak kullanılmıştır. Kim tarafından olacak; besleyen ve destekleyenler tarafından. Global sermaye uyur sananlar hep yanılırlar.

Dileriz aynısını yeniden yeniden yaşamaz Türkiye ve Dünya halkları.

Son söz; EMEK, SENDİKALAŞMA, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, ÜCRET VE SAĞLIK artık konuşulamıyor. Tüm TVleri kapattılar. Tek din konuşulur görünümü adı altında, SERMAYE PROPOGANDASI yapılıyor. UMUT YOKEDİLMEK İSTENİYOR.

OYSA ! İNSAN İNSANA GÜVENİR. HALKLAR KAYIP VERSELER DE;  DİRENEREK KAZANACAKLARINI BİLİRLER.

Sanatta 50. yıl

REDFOTO

Intert.Press Card

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası

 

International Press Card

(Uluslararası Basın Kartı)

Sosyal Medya

 

DİL ÇEVİRİCİ

Turkish Chinese (Traditional) English French German Greek Italian Japanese Lithuanian Portuguese Russian Spanish

Klasik Müzik ve Dilli Kaval

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

SAYAÇ

Makale Görünüm Sayısı
1947385

67 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Buradasınız: Anasayfa DüzYAZI 10.10.10-anKARA