Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Her Türkelli insanı yurdunu görmek istiyor. Göç sonrası Türkelli dışında doğanların birazı belki bu duygunun dışında olabilir.

   Çocukluğunda aldığı nefesi, okul arkadaşlarıyla ne bileyim tüm insanlarla nasıl paylaşmışsa, o günleri özleyerek, biraz olsun tutarım bir yakasından özlemiyle Türkelli Köyü'nün yoluna düşüyor. Buluyor mu umduğunu bilemem. Biraz da ne aradığına göredir bu cevap.

   2014 yılı olmalıydı, seçimde oy kullanırız diye kardeşim Mustafa arabasına aldı beni, vardık çıktık. 

   30 Mart günü oy kullanacağız, fotograf çekeceğiz, insanlarımıza işte kimler varsa kucaklaşacağız. Fazla kalamayacağız zaten. Dönüp gideceğiz nerelerde eğleşiyorsak.

   Ancak bir anda değişti hava. Gezecektik ya! Fırtına, soğuk, yağmur...Saat 01.00 kar yağmaya başladı. Aldım dublemi çıktım balkona. Soğuksa soğuk. Sahiden titretiyor ha! 

   Sabah oldu. Köye çeketle gelmiş insanlar, tabi ki gelecekler 30 Mart tarih. Kimisinin yedeği varmış. Benim vardı rahat ettim. Oy kullanmaya indik Gebelli Mahallesine, çok az kar var. Kullandık. Kahveye geldik. Ama yağıyor, fotograf çekemiyoruz.

İstanbul'dan yola çıktığımızda demiştim ki: Köy varınca bir kar yağıyormuş ve fotograf çekemeye doyamıyormuşum. Öyle oldu ama çekemiyoruz. Kahvenin önüne çıktım ve dedim ki: Şimdi kar bir duruyormuş ve mavi gökyüzü altında bak sen fotograflara. Bir saat geçti ve tam dediğim oldu. Herkes şakın. "Nasıl oldu bu? Galiba sende bişiii var!" Diyorlar. Ama ben filtremi de götürmüştüm. Ve Başladım Topallı!ya doğru. Ayvatlı, Ütük, Ellezli, yani kar çok olan yerlerde kartım dolana dek çektim. Gezince üşümedim de.

Daha ne olsun. İşte fotografları sunuyorum.

Bir dahaki gelişimizde diğer isteklerimize bakarız.

Hoşça kalın köylülerim, Hoşça kal Türkellim.

 

"Türkelli'den Tünya'ya bir Damla T"

Sanata dokunmaya devam. 

Sanat; güzel duyguları geliştirir. Güzellikleri görmeyi, aramayı ve üretmeyi etkinleştirir. Güzeli üretirken, güzel insan oluruz. 

GÜZELLİKLE...

Tsanat / Şakir Sağlam

Dil Çevirici

trzh-TWenfrdejalvrues
Turkey 44.9% Turkey
United States 34.3% USA
Russia 15.0% Russia

Total:

52

Countries
2464670
Today: 7