Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

T oluştu ve yaşıyor :Tresimlerim.


Tüm T ler farklı anları yaşadılar...

Türkelli’de yaşananlar çocukluğumdu. "BEN"deki özü yaratan yer Türkelli.
Canıma can katan suyunu, o dağlar verdi. Kanımı canlandıran meyveler, lahana, mısır; çimenine uzandığım, oynadığım topraklar Türkelli'de. İlk öğretmenlerimle, Türkelli İlkokulu'nda karşılaştım. Birlikte taş taşıdım sevgi dolu insanlarıyla. Kemençeler eşliğinde su yollarında çalıştık dayılarımla, bibilerimle. Fideler dikip aşı yapmayı Türkelli'de öğrendim. Sığırlarını otlattım, buzağısını doğurttum ve büyüttüğüm düveler saçlarımı yalardı teşekkür için. Gözlerime bakışlarını hala görüyorum. Kaval yapıp çaldığım imeceler Türkelli'deydi. Arkadaşlarımla çimdim derelerinde. Çok sevdiğim teyze çocuklarımla burada kavga ettim. Beş yaşımda keseri elime burada tutturdu Ustam babam. Sis Dağı Yaylası'na, Kadirga Yaylası'na buradan yürüdüm otçularla. Okumamı sağlayan, ısırgan otu Türkelli'deki evimizin önündeydi. Babamın ölümünü bu köyde yaşadım. İlk isyanlarımın görünmeyen bayrağı bu topraklarda yükseldi. Burada aşık oldum…
Trabzon’da yaşanan gençliğimdi, hasretliklerimdi. "BEN"i yaşama hazırladı ve yaşama karıştım.


Türkiye’de yaşadıklarım ise, "BEN"i oluşturdu. Türkiye, yaşam serüvenimin, kavgamın alanı.
Her birinin özelliği, yaşanmışlıkları farklı, ama içerikleri aynı. “BEN” i biriktirdiler. Ben şimdi T lerle yürüyorum. Ellerim, gözlerim, pusulam T lerim. Benden Tünya’ya bir damla T taşıyorlar.
Süreç ilerliyor, benimle ve kendiliğinden...
Türkelli’den Tünya’ya bir damla T…
GÜZELLİKLE...

 

"Türkelli'den Tünya'ya bir Damla T"

Sanata dokunmaya devam. 

Sanat; güzel duyguları geliştirir. Güzellikleri görmeyi, aramayı ve üretmeyi etkinleştirir. Güzeli üretirken, güzel insan oluruz. 

GÜZELLİKLE...

Tsanat / Şakir Sağlam

Dil Çevirici

trzh-TWenfrdejalvrues
Turkey 45.8% Turkey
United States 33.6% USA
Russia 14.1% Russia

Total:

58

Countries
2465637
Today: 4